Site Loader

Wyniki nie są zbyt optymistyczne

W dobie dostępu do Internetu mamy w zasadzie dostęp nieograniczony do przeróżnych stron internetowych, księgarni oraz także sklepów. Możemy zakupić w nich bardzo dużo pomocy maturalnych. Jednak wielu uczniów ma wątpliwości, czy warto z takowych pomocy korzystać. Czy repetytorium maturzysty ze strony www.taniaksiazka.pl ułatwi nam naukę? Dowiedzmy się.

Wyniki średni z matur na poziomie podstawowym wahają się na poziomie między 50 a 70 procent. Można to uznać za sukces niewielki. Analizują wszelkie wyniki rozszerzonych matur z przedmiotów poszczególnych, wypadają naprawdę słabo. Wyniki geografii to średnie 29 procent, a biologi nieco ponad 30 procent. Od razu nasuwa się pytanie co jest tego przyczyną? Matury na rozszerzonym poziomie są na pewno trudne. Tutaj nie wystarczy kompletnie przyswojenie teorii. Potrzebna jest wiedza praktyczna. Musimy wykonywać bardzo dużą ilość zadań. Rozwiązaniem takiego problemu są właśnie wspomniane już repetytoria.

Inwestowanie w swoją przyszłość

Zbiory zadań możemy kupić już w zasadzie od około kilkunastu złotych. Umożliwiają one uzupełnienie edukacyjnej luki. W takich książkach znajdziemy w zasadzie setki, jak nie nawet tysiące maturalnych zadań z każdego z przedmiotów. Zazwyczaj są one podzielone na działy, których dotyczą, co ułatwia dodatkowo naukę oraz sprawia, ze się stają ona bardzo efektywna. Co więcej, w nich znajdziemy także cały materiał z konkretnego przedmiotu, który omawiany był w średniej szkole. Jakie zatem wybrać repetytorium maturalne? Wybór jest naprawdę ogromny.

Nie wybierajmy jednak w ciemno. Najrozsądniej przed zakupem powinniśmy popytać starszych roczników jakie są ich spostrzeżenia. Może akurat nam coś polecą. Co więcej możemy poczytać także o poczytnych repetytoriach w sieci. Najlepiej korzystać z możliwości, które dają fora internetowe. Wzajemna wymiana zdań jest bardzo cenna.

W repetytoria maturalne na pewno warto zainwestować. Nie podlega to wątpliwości. Jednak wiedzmy, że nie jest to spory wydatek. W zasadzie, to możemy je kupić dosłownie za kilka złotych. Jednak można także korzystać z wypożyczenia tego typu pomocy naukowych w bibliotece miejskiej czy też w bibliotece publicznej. Można także pokusić się o ich kserowane czy też zakup pomocy naukowych używanych. Dzięki temu każdy znajdzie idealną możliwość dla siebie.

Gdy repetytorium maturalne na niewiele się zdaje poprośmy o pomoc nauczyciela czy też nawet korepetytora. Pamiętajmy, że jest to inwestowanie w przyszłość.

 

Post Author: Ela