Site Loader

Repetytorium maturzysty (https://www.taniaksiazka.pl/seria/repetytorium-maturzysty) – nie jest ważne jakiego wydawnictwa czy z jakiego przedmiotu jest pozycją idealną dla uczniów szkół średnich. Nie tylko klas maturalnych lecz wszystkich uczniów uczących się w szkołach ponad podstawowych.

Dzięki wszelkiej maści repetytoriom każdy uczeń będzie mógł powtórzyć materiał omawiany na lekcjach jak również poszerzyć swoją wiedzę na wybrany temat. Głównymi zaletami tych książek jest lekka, słownikowo- hasłowa forma pisania pozwalająca szybko znaleźć terminy oraz istotne zagadnienia, które każdy uczeń musi wiedzieć i pamiętać. Dodatkowo wszystkie repetytoria niezależnie od przedmiotu muszą myć zgodne z wymaganiami maturalnymi na obu poziomach: podstawowym i rozszerzonym by móc dobrze przygotować się do matury w aktualnej formie. Większość repetytoriów posiada wiele porad, ilustracji czy indeksy osób. Z zalet można również nadmienić, że każda książka posiada przejrzysty układ oraz starannie zaprojektowaną szatę graficzną. Dzięki temu można łatwiej odnaleźć treści np. dla poziomu rozszerzonego, który oznacza się zazwyczaj kolorowym paskiem na marginesie.

Repetytorium Maturzysty musi być pozycją  spełniającą oczekiwania maturzystów jak i ich rodziców. Co ważne, książka nie może zostać przeładowana niepotrzebnymi informacjami. Atutem każdej książki są oznaczenia “pewniaków”. Są to zagadnienia, które z naj prawdopodobniej pojawią się na sprawdzianie, teście czy kartkówce. Tam gdzie jest możliwe stosowane są ułatwiające naukę tabelki, wykresy, diagramy. Najważniejsze pojęcia wyróżnia się wyraźnie w ramkach. Ważnym uzupełnieniem jest indeks pojęć. Dzięki temu poruszanie się po książce jest dziecinnie łatwe.

Najczęściej kupowanymi oraz wydawanymi są repetytoria do takich przedmiotów jak: język polski poziom podstawowy i rozszerzony, język angielski, język niemiecki, matematyka poziom podstawowy i rozszerzony, geografia, chemia, fizyka, biologia, historia, wiedza o społeczeństwie. O wiele rzadziej wydawane są do: języka francuskiego, hiszpańskiego czy rosyjskiego. Natomiast jeśli chodzi o wydawnictwa mające w swej ofercie repetytoria to do najpopularniejszych należą: Greg, Operon, WSiP, a jeśli chodzi o języki obce to Longman bądź Pearson.

Jednak nie zależnie od tego tego, które wydawnictwo wybierzemy czy przedmiot to dzięki pomocy repetytorium czas na naukę nie będzie czasem zmarnowanym. Nie ma wątpliwości, że poświęcony czas i wysiłek młodych ludzi zostanie nagrodzony nie tylko dobrymi oceanami na sprawdzianie czy świetnymi wynikami egzaminów, ułatwiając w ten sposób start w dalszej przyszłości. Młodzi ludzie dzięki pozyskanej wiedzy będą również bardziej pewni siebie co znacząco ułatwi im kontakty z pracodawcami.

 

Post Author: Ela